Pořadatelé stále populárnějšího Signal Festivalu se podílejí na organizaci festivalu Světlem spojeni, který během tohoto víkendu ozvláštní pět míst v Kutné Hoře. Z toho tři památky se rozzáří originálním videomappingem a instalacemi, které vznikají přímo pro ně.
Kutnohorský festival světla Světlem spojeni se koná 21. a 22. března v rámci celoročních oslav 30. výročí zapsání Kutné Hory na seznam světového dědictví UNESCO. Zrodil se ze spolupráce pražského kreativního studia Signal Creative, které stojí za Signal Festivalem, města Kutná Hora a správců jeho památek, Galerie Středočeského kraje, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec a Průvodcovské služby Kutná Hora.
Návštěvníci budou moct obdivovat pětici světelných instalací vždy mezi 19. a 23. hodinou. Dvě díla už mohou znát ze Signal Festivalu: světelný objekt Jana Kalába s názvem Irideus Bulla bude k vidění v Breüerových sadech a interaktivní projekce Columbus 2.0 Michaela Bielického a Kamily B. Richter ozáří vnitřní křídlo GASK. Tři díla vznikají Kutné Hoře na míru. Ondřej Rakušan využil při přípravě videomappingu Světlo z kamene, který se bude promítat na fasádu Chrámu sv. Barbory, motivy z přírody i připomínku z historie zdejší těžby stříbra. Interiér katedrály Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele ozáří site-specific laserová instalace Karla Šimka a na nádvoří Vlašského dvora se objeví portál s využitím světla a zvuku od Jana Poše.
Aby festivaloví diváci všechno v pohodě stihli, mezi historickým centrem a sedleckou katedrálou se budou moct dopravovat autobusem zdarma a jistě je potěší i to, že některé kutnohorské kavárny a restaurace budou mít otevřeno až do 23. hodiny.