Procházení: LASKAVCI
Nadace Lilie & Karla Janečkových v projektu Laskavec odměňovala dobrosrdečné lidi za jejich péči o druhé lidi, zvířata či přírodu.…
Dětem radši doma nedáváme do ruky nůž nebo pilku, aby si neublížily. Pak se ovšem nemůžeme divit, že si méně…
Kam byste se chtěli vydat, kdybyste věděli, že se blíží vaše poslední dny a sami už se nikam nedostanete? „Většina…
Ročně zemře pod žacími stroji až 60 tisíc srnčat a dalších mláďat. „Srna má silný mateřský pud. Když jí srnče…
V květnu získala od Nadace Lilie & Karla Janečkových titul Laskavec Simona Hrochová, která s rodinou pěstuje zeleninu, ovoce a…
Co uděláte se starým křeslem, které má potrhaný potah? A s hrníčkem, který se vám už nelíbí? Spálit? Vyhodit? Ale…
Deníky a alba s kresbami od Petra Nikla nebo snímky Roberta Vana a Jindřicha Štreita byste v nabídce chráněné dílny…
Bára Vodochodská Machková dokáže jednou ranou sundat agresora. Na kurzech Moderní sebeobrany ovšem nejde tolik o fyzičku, jako o psychologii.…
Na louce u Moštanského rybníka jižně od Prahy se poklidně pasou koně. Někteří už jsou hodně staří, jiní se potýkají…
Když v Praze nasednete na vlak směr Karlštejn a Brdy, vystupte v Řevnicích, které jsou častým výletním cílem. Už od…
Do povědomí vstoupil Tomáš Morávek knihou Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi. Zveřejnil v ní příběhy dětí z ústavní…
Minulý týden odstartoval sedmý ročník projektu, který propojuje generace a probouzí v lidech solidaritu a soucit. Impulsem k jeho založení přitom bylo jedno velké naštvání. V rozhovoru nám Olí Štrejbarová povídala nejen o Ježíškových vnoučatech, ale i o své hypersenzitivitě, kterou cítí spíš jako handicap.
Představte si, že jste skončili na ulici. Kde si nabijete telefon, abyste si mohli domluvit práci? Kam půjdete na kafe,…
Za unikátním projektem, který zaplňuje bílá místa v začátcích života odložených miminek, stojí Martina Wojtylová Opava. Kufříkem vzpomínek na první dny života vybavila už 2176 miminek.
Do povědomí veřejnosti se Silvie Dymáková dostala, když natočila dokument Šmejdi. Teď už pět let pomáhá seniorům a samoživitelům a před rokem kvůli tomu založila Nadační fond Příběhy.
Začala nová, již šestá série projektu Laskavec, který oceňuje laskavé lidi kolem nás. Podívejte se, kdo je prvním oceněným, a připomeňte si ty, kteří titul získali v minulosti.
Lenka Frková a Anežka Jedličková zachraňují nechtěné psy a rozhodly se také šířit osvětu a poukazovat na to, že štěňátko koupené za pár tisíc někde na parkovišti není správná volba. Jejich příběh je součástí knihy Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět, z níž si můžete přečíst úryvek.
Celý srpen si můžete v obchodním centru Černý Most prohlédnout výstavu portrétů lidí, kteří byli ocenění v poslední sérii projektu Laskavec. S fotografem Janem Tichým jsme si povídali o focení na onkologii, v porodnici i na svatbě.
Zuzana Vránová je duší Sousedského klubu, který poskytuje zdarma potraviny, ošacení, psychologickou či právní pomoc i radost seniorům nebo rodičům v nouzi. Plánuje teď pořídit food truck, aby z prodeje kávy a dobrot pomohla projekt financovat.
Připomeňte si Laskavce z posledního ročníku. Někteří pomáhají lidem, jiní zvířatům, památkám či přírodě. Všichni se společně sejdou v pátek 14. dubna na slavnostním večeru, kterým provede Ester Janečková.
Ostravský podnikatel Richard Gazda má „tři neziskové děti“, jak sám říká. První byl denní stacionář pro lidi s handicapem Žebřík a k němu se později přidaly projekt Kola pro Afriku a síť prospěšných second handů Moment, která se zrovna rozrůstá o dva nové obchody.
Asistenční jednorožec. Tak se jmenuje projekt, se kterým jezdí Veronika Volgemutová společně se svým koněm Sagim do hospiců a domovů…
Menstruační chudoba je téma, které se v Česku otevřelo docela nedávno. Pro spoustu lidí je překvapením, že i u nás žijí ženy, pro něž je stovka za vložky finanční zátěž. Spolek SOLA poskytuje hygienické potřeby zdarma a snaží se tento problém dostat do širšího povědomí.
Martina Chmelová organizuje Nábory hrdinů. Jezdí po republice, motivuje lidi k zápisu do registru dárců a vyvrací mýty a obavy, které kolem darování kostní dřeně panují.
Pavla Klečková s Emmanuelem Chilaudem už čtvrtou zimu poskytují nouzové přístřešky pro lidi bez domova. Letos jich městům a charitám předali přes 250. Tři kusy také osobně odvezli na Ukrajinu.
Náchod, Hradec Králové, Pardubice, Znojmo, Liberec, Brno… Tam všude jsou onkologická centra, kde si pacienti podstupující chemoterapii mohou vybrat zdarma čepici s přáním, které jim mají zvednout náladu. Ušila je Věra „Venuše“ Rybová s dalšími lidmi, které nadchla pro svůj charitativní projekt.
Školáci v rámci projektu Jsem laskavec čistí okolí školy od odpadků, vyrábějí krmítka nebo třeba pořádají sbírky pamlsků pro kočky z útulku.
„To, co jsou pro Prahu Petřín a Vyšehrad, to je dohromady Křížová hora pro Český Krumlov. Petřín jako nejkrásnější výhled a Vyšehrad jako památné a duchovní místo,“ říká Dalibor Uhlíř, který se s Věrou Petrovičovou postaral o vzkříšení barokní památky.
Happening Jsem laskavec už šestým rokem motivuje děti, aby chtěly pomáhat svému okolí. Loni se do akce zapojilo přes 14 tisíc školáků.
Lucie Svobodová je zakladatelkou neziskové organizace Aponedo – Apolinářská nedonošeňátka, která pomáhá rodičům předčasně narozených dětí i personálu Zemské porodnice u svatého Apolináře v Praze.